Çatlak Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir?

Çatlak Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir?

Deri çatlağı genellikle cildin ani ve aşırı değişikliklere maruz kalması sonucu ya da ani kilo alma, verme gibi durumlarda ortaya çıkar. Kadınların en sık karşılaştığı sorunlardan biri olmakla beraber, kadınların en korkulu rüyasıdır. Kurtulmak için bir çok yol denenir ancak özellikle hamilelik sonrası oluşan çatlakların ortadan kalkması imkansızdır.

Çatlaklar, ilk başta kırmızı renkte olup daha sonra gri ya da beyaz renge dönüşür. Çatlakların ortaya çıkma olasılıkları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Derisi esnek olan kişiler de daha az görülür. Özellikle bu sorun kadınlarda hamilelik döneminde basen, kalça, karın ve göğüs bölgesinde daha fazla görülmektedir. Ağır spor yapan kişilerde ergenlik döneminde de sıkça rastlanan bir sorundur. Çatlak görünümünü önceden engellemek için E ve A vitamini içeren gıdalar tüketmek, bol su içmek gerekir.

Çatlak meydana geldikten sonra direk tedavi edecek bir yöntem yoktur fakat yardımcı yöntemler tabi ki vardır. Bitkisel ve kimyasal olarak çeşitli yağlar ve kremler bulunmaktadır.

Bu yağ ve kremlerle;

Sorunlu bölgelere masaj yapılarak çatlak görünümü iyileştirilebilir. Özellikle çatlak olan bölgelere kan dolaşımını hızlandırmak ve sıkılaştırmak için soğuk su ile yıkanmalıdır. Ama en önemlisi beslenmeye dikkat etmeli çok fazla abur cubur yememeliyiz deri çatlağı oluşmadan E ,A VE OMEGA 3 almayı , bol su  tüketmeyi unutmamalıyız.

Piyasa bulunan yağ ve kremler arasından her cilt tipine uygun ve çatlak sorununa iyi gelen bir ürün var. Ürünün adı CC Shock Body Care Ice Gel. CC-Shock Body Care Ice Gel, formülünde bulunan ekstra güçlü bileşenler sayesinde vücutta bulunan selülit, çatlak ve cilt yırtılmalarının giderilip, cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasında etkili, eşsiz ve mucizevi bir üründür.

Vücudunuzun bebeksi bir görünümle ipeksi bir yumuşaklığa kavuşmasına destek olmak için geliştirilmiş formülü, selülit ve çatlakların giderilmesine yardımcı olurken ferah kokusu ile tazelik ve serinlik hissi verir.

Buzun dirileştirici etkisi ile birleşen özel formülü ile vücudunuzun portakal kabuğu görünümünün giderilmesinde kısa sürede gözle görülür bir etki yaratacaktır. Pürüzsüz cildinizle şok etkisi yaratmanıza yardımcı olacaktır.