SELÜLİT İÇİN BUZ TEDAVİSİ

SELÜLİT İÇİN BUZ TEDAVİSİ


Selülit sorunu ile karşılaşan kişilerin internet üzerinden en çok arattıkları selülit tedavi yöntemlerinden biri, selülit için buz tedavisidir. Bu nedenle selülit tedavilerinden yola çıkarak sizlere selülit tedavilerinden, selülit için buz tedavisi yönteminden bahsetmek istiyoruz.
Selülit giderme yöntemleri arasında olan ve selülit üzerinde etkili bir zayıflama gösterecek olan buz tedavisi şu şekilde uygulanmaktadır.

Vücutta oluşan selülitlerin giderilmesi için selülitleri uyarmak veya herhangi bir titreşim uygulaması ile yağ tabakasını kırmak gerekir. Selülit ve yağları kıran en iyi yöntemlerden bir tanesi de selülit için buz tedavisi yöntemidir. Selülit için buz tedavisi uygulamak, vücut üzerinde bulunan yağ tabakalarının kırılmasına yardımcı olur.

Selülit için buz tedavisi nasıl yapılır?
Özellikle duş aldıktan sonra elinize aldığınız bir parça buzu selülit olan bölgeye yaklaşık 5-10 dakika kadar masaj yaparak uygulamanız gerekir. selülit için buz tedavisinde, selülit olan bölge buz ile ovulduğu zaman kızarıklık başlayınca selülitlerin kırılması için yeterli kıvama gelmiş sayılacaktır. Hassas bir cilt yapısına sahipseniz, buzları bir poşet içerisine koyarak da uygulayabilirsiniz. İrem Naturel tarafından üretilen CC Shock Body Care Ice Gel ismi verilen buzlu selülit jeli, selülit için buz tedavisinde kullanılmaya hazırlanmış özel formülü ile hizmet verecektir.

Selülit için buz tedavisi zararlı mıdır?
Buzun damarları genişletme özelliği olduğu için buz ile selülit giderme uygulamasını her gün uygulamamak gerekir. 1 hafta içerisinde 2 defa duştan sonra buz tedavisi uygulamak, cildin toparlanmasına ve cilt üzerinde bulunan selülit görünümünün dağılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle buz ile selülit tedavisi yöntemini haftada en fazla 3 kere uygulayın.

Buz ile selülit tedavisinde selülitli olan bölgenin temiz olması gerekmektedir. Bunun nedeni gözeneklerin açık olduğu durumda buz etkisini daha iyi göstermektedir. CC Shock jeli, selülit için buz tedavisini duş aldıktan sonra uygulamanız en iyi sonuçları verecektir.

Buz tedavisi sonrasında tekrar selülit çıkar mı?
Buz ile selülit tedavisi sonrasında selülit tekrarlar. Çünkü selülit tedavi edilmesi gereken bir cilt rahatsızlığıdır. Vücutta bulunan selülitlerin oluşmasının nedeni, dolaşım problemidir. Damarlarda yaşanan dolaşım sıkıntısı vücudun selülit problemi yaşamasına neden olur. Selülitin tekrarlanmaması için selülit için buz tedavisini devamlı uygulama ve yaşam, beslenme tarzınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bunun içinde beslenme, bol su içme, egzersiz yapma, masaj ve selülit giderici kremler kullanmaya devam etmelisiniz. Aksi taktirde selülit tekrarlayacaktır.