YAŞLANMAYI DURDURMANIN YOLLARI

YAŞLANMAYI DURDURMANIN YOLLARI

Yaşlanmayı durdurmak ve sürekli genç bir görünüm ile çevrenizdekileri büyülemenin elinizde olduğunu söyleyebiliriz. Yaşlanmayı durdurmanın yolları ile daha fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşabilir, kendinizden emin duruşunuz ile çevrenizdekileri büyüleyerek sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Peki daha sağlıklı görünmek ve yaşlanmayı durdurmak, en azından geciktirmek için yapmamız gerekenler nelerdir gelin beraber inceleyelim.

Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

1-) Yaşlanmayı durdurmak için tatlı ve tuzludan uzak bir yaşam geçirmemiz gerekir. Yaşlanmayı durdurmanın veya yaşlanmayı geciktirmenin en önemli kuralı hayatımızdan bazı besinleri çıkarmaktır. Bu besinlerin başında da tatlı ve tuzlu gelir. Özellikle tatlı yememek daha sağlıklı olmanın ve uzunca bir yaşam sürmenin temelidir. Şekerden, tatlı tüm yiyeceklerden uzak durmak vücudun yaşlılık belirtilerini geciktirecektir.

2-) Bol C vitamini tüketmek yaşlılık belirtilerinin tamamını ortadan kaldırmaya yardım eder. Eğer sizde yaşlandığınızı düşünüyorsanız veya yaşlandırmanızı durdurmak istiyorsanız, C vitamini tüketmeye özen gösterin. C vitamini barındıran besinlerin başında portakal, limon ve mandalina yer alır. Sizde eğer C vitamini kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken mutlaka öğünlerine limon, mandalina ve portakal dahil etmek olmalıdır. Aksi takdirde doğal yollarla C vitamini almanız mümkün olmayacaktır.

3-) Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda düzenli ve deliksiz uykunun insan sağlığına olumlu etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Geceleri en az 7 saat uyumak kişinin ömrünü uzatan ve yaşlanmasını durduran önemli unsurlardan biri olarak bilinen gençleşme formülüdür. Uyumak vücuttan salgılanan hormonların korunmasına yardımcı olur. Korunan hormonlar yardımı ile ömür uzayacak ve yaşlanmak gecikecektir.

4-) 40 yaşını geçen her insan bir önceki seneye göre boyundan 1 cm kaybeder. Bu durumun nedeni gençlik yıllarında yaşanan duruş bozukluklarıdır. Özellikle masa başında çalışan kişiler ve uzun süre oturması gereken bireyler, zaman içerisinde duruş bozukluğu yaşarlar. Kamburun çıkmış kelimesinin dayandığı bu duruş bozukluğu 40 yaşını geçen kişilerin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olabilir. Eğer kambur bir durumda olup duruş bozukluğu yaşamak istemiyorsanız duruşunuza dikkat etmeniz gerekir.

5-) Özellikle beyaz cilt tonuna sahip olan kişiler yaz kış güneş ışınlarına maruz kalırken güneş kremi kullanmalıdır. Yaşlanmayı durdurmamıza yardım edecek olan güneş kremleri, yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkacak olan lekelerin de oluşmaması için alınacak önlemler arasındadır. Hassas ve beyaz tenli ciltler aynı zamanda yaşlanmaktan korkan kişiler, güneş kremi kullanarak güne başlamalıdır.